O nás

 

Cestování není vždy snadné, na cestách dřeme, bojujeme, ale i žijeme, kocháme se a necháváme se inspirovat. Nikdy bych neměnila.

 

Proč jsme All blacks?

Jak praví náš přítel, pojídač netopýrů Ozzy: „Stay strong, stay true, be brave“, tak i já se řídím těmito pravidly, především tím stay true ve vztahu sami k sobě. A to je přesně vysvětlení toho, proč je náš blog v černém kabátě (Fanouškům rugby se tímto omlouvám za zavádějící nadpis ;D ). Jako biolog, ochranář přírody a ekolog zůstávám věrná svému profesnímu poli a snažím se infiltrovat do našeho života návyky odpovídající kompromisu mezi technickým pokrokem a udržitelností naší planety, konkrétně v tomto případě našich zdrojů. Náš blog je černý, protože černá na obrazovce spotřebovává nejméně energie.

 

Proč píšeme blog?

Cestování je jako blednoucí obrázek. V prakticky krátkém čase zažijete stokrát poprvé, vidíte tisíce scenérií a vstřebáte milion vjemů. Některé postřehy k vám přijdou ve zlomku náhodného detailu, který třeba ani nečekáte a jak rychle se objeví, tak i zmizí a nakonec zůstane jen pocit. Nemůžete si pamatovat všechno a to je to, čemu se snažíme zabránit spisováním pro Podbekovkou a jako bonus předat zkušenosti osobní a čerstvě zažité těm, kteří si razí cestu na Nový Zéland. Protože štěstí přeje připraveným, ve vědění je moc a hlavně z věcí, které stojí úsilí je největší radost a dostat se tady, rozhodně nějaké to úsilí stojí.

 

Pracující, cestující, nadšená a vyčerpaná, převracející vše naruby, stavějící se na hlavu, stále zkoumám pravou tvář Nového Zélandu. Co se skrývá pod povrchem zelených kopečků, pasoucích se oveček a přemodrého moře lámajícího se o útesy? Každý den cestování je jako začátek nové knihy. Čtěte!

 

Kontakt: mrnk.michaela@gmail.com